Політика   Економіка   Спорт   Блоги   Форум   Європа   ТаблоID
Європейська правда
ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЯ


Відповіді на запитання
Анна
Порошенко каже, що до 2020 буде неясно, ми вступаємо до НАТО, чи ні.Принаймні, я так зрозуміла. Ваша думка - треба Україні йти до членства? Чи воно нам не потрібне? Дякую


Нам непотрібно залишатися на тому рівні наших стосунків з НАТО, який є на сьогодні. Треба не лишатися на тому, що є, а йти і рухатися вперед. Це той напрямок, альтернативи якому нема.

Бо розвиток, як постійний процес – це перехід до нових якостей. Де кращі нові якості наразі у світі? Це перш за все армії США, та армії союзників НАТО. Нам потрібно прагнути до покращення нових якостей, нам потрібно модернізувати свою армію. І певні кроки вже здійснюються.

Будь-яка реформа – це процес, який має свої стадії, свої фази. Перш за все реформа – це план, бачення, реалізуючи яке не має бути сумнівів. В Україні є чітке бачення того, до чого ми прагнемо.

Це бачення сформувалось після того, як досвід показав, що, на жаль, життя показало те, що Україна не може забезпечити свою власну безпеку. Нинішні міжнародно-правові механізми не дали змоги забезпечити безпеку України в повній мірі. Так, Будапештський меморандум не забезпечив нашої територіальної цілісності. Ми бачимо анексований Крим, конфлікт на Донбасі.

Як з цим боротися? Можна покладатися на власні сили, як ми це робимо зараз. Тому наразі ми повинні дякувати союзникам, як надають всю можливу допомогу, навіть не дивлячись на те, що ми поки що не є союзниками. Ми можемо продовжувати цю практику (самостійно забезпечувати свою безпеку – ред.) і далі. Але це не ефективно. Доведено практикою і життям, що союз – це найкращий спосіб забезпечити нашу безпеку.

Уточнююче питання Європейської правди: Чи можна Вашу відповідь зрозуміти так, що нам потрібно однозначно вступати в НАТО?

Я це бачу так. Нам треба зробити все, щоб українська армія "завтра" була готова вступити в НАТО.

Мені особисто хотілося б, щоб наші Збройні сили були у цьому плані схожі на Збройні сили Швеції. Збройні сили цієї країни є повністю сумісними зі стандартами НАТО, вони є партнерами, беруть участь у спільних військових операціях, але Швеція не є членом НАТО.

Тому, мені хотілося б, щоб наша армія була готова до вступу в НАТО в будь-який момент.


 
Усього:
26 запитань
193 голоси
 

Пошук по запитаннях


 
©2015, Європейська правда.
E-mail редакції: [email protected]
   Яндекс.Метрика