Політика   Економіка   Спорт   Блоги   Форум   Європа   ТаблоID
Європейська правда
ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЯ


Відповіді на запитання
Сергій
Нова редакція Військової доктрини України передбачає створення Сил Cпеціальних Операцій (ССО), у складі ЗСУ, за сприянням, та за стандартами NATO. Коли це стане реальністю, та чи будуть ССО залучатися до спільних навчань з Силами швидкого реагування NATO у Європі? Які військові підрозділи увійдуть до складу ССО ЗСУ?


Тут кілька питань, давайте спробуємо розібратися по порядку. Що таке спецоперації, що таке Сили спецоперацій? Для України це, по-перше, новий рід військ. У нас є Сухопутні війська, є Військово-повітряні сили, є Військово-морські сили України, а Сил спецоперацій як роду військ поки що нема.

Чи означає це, що спецоперацій українська армія ніколи не проводила? Безумовно, проводила. Чи є люди, які знають, що це таке і як це проводиться? Безумовно, є.

Чи вони брали участь у міжнародних навчаннях, тренуваннях? Так, брали. Два роки тому ціла рота українських бійців брала участь у навчаннях Steadfast Jazz на території Польщі – із озброєнням, з усією технікою виїжджали туди.

Для чого проводиться навчання? Кожен підрозділ, який брав участь у навчанні, отримує сертифікацію, якщо хочете, знак якості, можливість залучатися до сил реагування НАТО, можливість брати участь в операціях і т.д.

В Генеральному штабі є управління Сил спеціальних операцій. Воно існує вже досить давно і воно ось-ось має перетворитися в командування Сил спеціальних операцій. Це вже буде штабна структура, яка повністю буде відповідати за підготовку цих Сил, їх навчання і готувати для використання на практиці.

Якщо говорити про самі Сили, чи йде підготовка? Так, іде. В навчальному центрі під Хмельницьким проходять підготовку перші бійці, відібрані до Сил спеціальних операцій. Так само, як і на Яворові, цю підготовку проводять наші партнери, іноземні інструктори.

Так само, як коли йдеться про Сухопутні війська, ми готуємо не тільки самі сили, а також готуємо одночасно інструкторів, тренерів для наступних груп українських Сил спеціальних операцій.

Треба розуміти, що ми говоримо про Сили спецоперацій, які неможливо створити за один день, за один місяць чи навіть за один чи два роки.

Тому що, якщо думати про сумісність і використання, треба розуміти, що ці юди мають приймати і віддавати команди англійською мовою. Чи вони у нас вже є в повному обсязі? Я не думаю.

Тому навіть починаючи з питання мовної підготовки, вишколу у відповідності до тих самих стандартів, про які ми говорили – це процес. Цей процес розпочався, він буде тривати.

Безумовно, важливою частиною цього процесу є участь українських військових, які входить до Сил спеціальних операцій, у міжнародних заходах – і в тренуваннях, і в самих операціях, якщо це буде потрібно.


 
Усього:
26 запитань
193 голоси
 

Пошук по запитаннях


 
©2015, Європейська правда.
E-mail редакції: [email protected]
   Яндекс.Метрика