Політика   Економіка   Спорт   Блоги   Форум   Європа   ТаблоID
Європейська правда
ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЯ


Відповіді на запитання
Гермоген
Зараз найгарячіша тема - держбюджет-2016. Скажіть, наскільки в ньому враховані потреби армії? Зокрема, чи будуть фінансуватися роботи по адаптації стандартів НАТО?


Ви знаєте, що бюджетний процес – це тема, яка є гарячою в будь-якому суспільстві і в будь-якій країні. Для нас ця тема набула особливого забарвлення, оскільки ви знаєте, що було кілька етапів бюджетного процесу, підготовки проектів бюджету, повернення проектів, спроба пов'язати бюджет з реформою Податкового кодексу.

Чи всі задоволені, в тому числі і Міноборони? Звичайно, ні. Я не помилюся, якщо скажу, що немає в світі такого Міністерства оборони, яке було б задоволено тими коштами, які виділяються.

Отже йдеться про те, як ефективно використати те, що може дати держава сьогодні. А може дати доволі багато. Хочу нагадати, що відповідно до рішення РНБО на сферу національної безпеки в Україні має виділятися не менше 5%. Це досі значні кошти. Але йдеться не лише про армію, йдеться про всі силові структури.

Хотів би нагадати, що, наприклад, в країнах НАТО тема фінансування оборони також є актуальною. Я не пам’ятаю жодного року, коли б генеральний секретар НАТО не закликав країни-члени 2% від ВВП витрачати на оборону. Лише кілька країн можуть похвалитися цим.

Отже це проблема не виключно українська. Українська проблема в тому, що ми ведемо бойові дії і дійсно треба щодня забезпечувати бійців, а паралельно з цим проводити реформу – ЗСУ і Міноборони, приводити у відповідність стандарти.

Чи передбачені на це кошти? Так, передбачені. Знову хочу сказати, що крім того, що має бути окремий рядок для переходу до стандартів НАТО, стандартизація входить до кожної сфери життя.

Є цілий напрямок - підготовка військ. Щоб забезпечити підготовку, треба мати підручник, треба мати відповідні статути і так далі. Якщо ми говоримо про те, що наші підрозділи мають навчатися за стандартами НАТО, треба все це оновити. Це і є стандартизація. Чи вона окремо фінансується? Ні, фінансування йде за позицією підготовки Збройних сил.


 
Усього:
26 запитань
193 голоси
 

Пошук по запитаннях


 
©2015, Європейська правда.
E-mail редакції: [email protected]
   Яндекс.Метрика