Політика   Економіка   Спорт   Блоги   Форум   Європа   ТаблоID
Європейська правда
ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЯ


Відповіді на запитання
Алексей
А что на практике представляют собой "сатндарты нато". И зачем нам они? Только не надо приводить в пример армию США - у них денег больше и оружие лучше, а не стандарты


Питання грошей тут не головне, адже, якщо менше грошей, то тим більше уважно потрібно їх витрачати. За кожну гривню, витрачену на оборону з бюджету, хтось має відповідати. Якщо хтось думає, що краще без стандартів НАТО, то це помилкова думка, адже саме за нинішніх умов ми маємо максимально ефективно використовувати бюджетні засоби на оборону. Ми маємо вирішувати, що потрібно закуповувати, а що ні. Візьмемо до прикладу станції контбатарейної боротьби, вони у нас не виробляються. І так, ці системи показали свою ефективність, завдяки ним ми зберігаємо життя наших вояків.

Чому це треба? Переходити на стандарти. Ми маємо розуміти, що стандарти це те, що перевірено часом. А ми у багатьох сферах поки що відстаємо, адже ми багато в чому досі користуємось радянським оборонними стандартами.

Хочу нагадати, що 1 січня 2016 року у нас почне роботу ЗВТ з ЄС. Це означає, що ринок ЄС готовий прийняти наші товари. Але, зауважу, що на ринок ЄС зможуть потрапити тільки товари, які відповідають стандартам. Без стандартизації у багатьох сферах, у тому числі у оборонній сфері ми не просунемось далі. Якщо ми не будемо рухатись в тому напрямку, в якому рухаються зараз всі, то ми можемо опинитись в ізоляції.

Уточнення: Чи поширюється угода про ЗВТ на товари подвійного призначення?

Додам також, що Міноборони підписало з Європейською оборонною агенцією угоду про співпрацю. Тобто, рамки для співпраці є у питання стандартизації є. Питання стандартів неоднозначне. Якщо є шуруп, який використовується у виробництві станції, то такі стандарти застосовуються. Якщо є стандарти на шини для автомобілів, від чого залежить життя пасажирів, то це все має регламентуватися і перевірятися.


 
Усього:
26 запитань
193 голоси
 

Пошук по запитаннях


 
©2015, Європейська правда.
E-mail редакції: [email protected]
   Яндекс.Метрика