Політика   Економіка   Спорт   Блоги   Форум   Європа   ТаблоID
Європейська правда
ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЯ


Відповіді на запитання
Бихун Олексій
Чому Укроборонпром займає монопольне положення по виробництву і закупівлям для Міністерства оборони? У країнах з сильними і ефективними арміями зброю від автомата до винищувача виробляють приватні компанії. Це гарантує конкуренцію, тобто нижчі ціни і розвиток. Чи плануються законодавчі зміни для руйнування монополії корумпованого Укроборонпрому?


Питання не зовсім за адресою, оскільки міністерство оборони – це орган виконавчої влади, і Укроборонпром – це навіть не підприємство, це інтегрована структура, яка об'єднує кілька десятків підприємств, в тому числі, державних, які виробляють не тільки зброю, але й багато іншого.

Отже, питання, де і як закуповувати, чи Укроборонпром здатний… І останній рік показав, що так, здатний. Чи тільки він? Ні, нема такого зобов'язання, що тільки там купувати.

І третє - Міністерство оборони має власні потужності, наприклад, щодо ремонту техніки, і багато чого було зроблено і модернізовано власними силами підприємствами, які входять в структуру Міністерства оборони.

Тому чи існує монополія? Я б не сказав. Тому що Укроборонпром - це інтегрована структура. Є різні заводи, наприклад, з виробництва бронетехніки. Це не тільки завод імені Малишева, а Львівський, Київський ремонтні заводи, всі вони продукують і всі вони ведуть між собою певну конкурентну боротьбу.

Отже питання складне, і не треба думати, що все зосереджується тільки в назві. За цією назвою є багато підприємств, багато людей, багато розробок. Не всі вони потрапляють до замовника без конкуренції.

Я б не сказав, що наявність Укроборонпрому зменшує можливості. На сьогодні ця структура є достатньо конструктивною.


 
Усього:
26 запитань
193 голоси
 

Пошук по запитаннях


 
©2015, Європейська правда.
E-mail редакції: [email protected]
   Яндекс.Метрика